Google, Gemini Sohbet Botuna Çoklu Görev Özelliği Geliyor

Google, ChatGPT’ye rakip olması amacıyla Gemini yapay zekâsını geliştirmişti. Zaman içerisinde bu aracın gelişimi devam etti ve günümüzde pek çok Google uygulamasının ve hizmetinin bir parçası hâline geldi. Öte yandan şimdiye kadar Gemini sadece bir pop up ile kullanılıyordu. 

Google şimdi bu aracını çoklu görevler için akıcı şekilde kullanmayı sağlamak için çalışıyor. Yakın zamandaki beta güncellemesinde bu özelliğe dair ipuçları bulmak mümkün oluyor. 

Google Gemini tek bir pencerenin dışına taşıyor

Geçmişte Gemini, pencerelerin alt kısmında bir pop-up olarak kullanılabiliyordu. Gemini beta 15.26.3 versiyonda ise çoklu pencere fonksiyonunun izleri görülüyor. Betada yer alan bir bayrağı aktifleştiren kullanıcılar, Gemini’yi çift pencere modunda açabiliyorlar. Bu pencereyi ekranda taşımak da mümkün oluyor. İki pencereyi üst üste koyduğumuzda ise iki farklı Gemini penceresine ulaşabiliyoruz. 

Bu atılım ile birlikte katlanabilir cihazlar başta olmak üzere pek çok cihazda Gemini’den daha fazla faydalanabilmeyi mümkün kılıyor. Böylece iş akışları da da ha hızlı hâle getirilebiliyor. Hâliyle kullanıcıların daha yaratıcı şekilde yapay zekâ araçları kullanmaları mümkün oluyor. 

Şimdilik yeni özelliğin ne zaman yayımlanacağı bilinmiyor ancak betaya gelmiş olması, çok da uzun süre beklememiz gerekmeyebileceğini gösteriyor. Öte yandan kodlara baktığımızda bu özelliğin Samsung cihazlara özel olabileceğini gösteriyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir