LINK Coin ve O 3’üne Dikkat: Hong Kong Müjdesi Gelebilir!

Hong Kong, kripto para dünyasında önemli bir adım atarak Ethereum ETF’lerine staking özelliği eklemeyi planlıyor. Bu gelişme, Ethereum’a olan ilgiyi ve yatırımcıların kripto paralara olan güvenini artırabilir. HashKey Capital gibi ETF ihraççıları, bu yeni özelliğin piyasaya sürülmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca HashKey Capital’in planları arasında Solana (SOL) gibi diğer kripto para birimlerine dayalı ETF’ler de yer alıyor. Bu durum, LINK coin gibi diğer popüler kripto paraları da etkileyebilir. Zira yatırımcılar, staking özelliği sunan ETF’lere yöneldikçe, LINK coin’in de değeri artabilir. İşte detaylar…

Hashkey Capital’in LINK coin ve o kriptolar için planı olabilir

Hong Kong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) önde giderek, Ethereum ETF’lerine staking özelliğini eklemeyi planlıyor. Bu gelişme, kripto para yatırımcıları için heyecan verici bir haber ve Ethereum’a olan ilgiyi daha da artırabilir. DL News’e konuşan ETF ihraççısı HashKey Capital’in ortağı Vivien Wong, Hong Kong’ta yakın zamanda ETH ETF’lerinde staking özelliğinin piyasaya sürüleceğini açıkladı. Wong, ABD’de spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasının ardından yatırımcıların yoğun bir şekilde staking ürünlerine olan taleplerini dile getirdiğini belirtti.

Piyasanın ve yatırımcıların staking ürünlerine olan talebini Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na (SFC) ilettiğini belirten Wong, yakın zamanda ayrıntılı bir teklif sunacaklarını ifade etti. Wong, düzenleyicilerin bu teklife oldukça açık olduğunu ve staking’e ihtiyaç duyulduğunu belirttiğini de ekledi. Mevcut spot Ethereum ETF‘leri yatırımcıların hesaplar aracılığıyla Ethereum’a kolayca yatırım yapmalarını sağlarken, staking özelliği olmadığından ekstra getiri elde etmelerine izin vermez. Staking, yatırımcıların Ethereum’larını kilitlemelerine ve ağın güvenliğini sağlayarak ödül kazanmalarına olanak tanır.

Yeni ürün süreci nasıl olacak?

Yeni bir Ethereum ürününün piyasaya sürülmesi muhtemelen altı ay kadar sürecektir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere HashKey Capital’in planları arasında Solana (SOL) gibi diğer kripto para birimlerine dayalı ETF’ler de yer alıyor. Wong, ETF adayları olarak ERC-20 tokenlarının tercih edilebileceğini ve Chainlink veya Uniswap gibi isimlerin de bu kategoriye girebileceğini söyledi. Ayrıca, Solana ETF’inin de planlar arasında olduğunu ve SFC ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Hong Kong’un Ethereum ETF’lerine staking özelliği ekleme planı, kripto para yatırımcıları için önemli bir gelişmedir. Bu sayede yatırımcılar Ethereum‘larına yatırım yaparken ek gelir elde etme imkanı bulabilecekler. HashKey Capital’in planları arasında yer alan Solana gibi diğer kripto para birimlerine dayalı ETF’ler de piyasadaki çeşitliliği artıracak ve yatırımcılar için yeni fırsatlar sunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir