Yapay Zekadan Mayıs Sonu için ETH ve SHIB Coin Tahminleri!

Kripto para piyasasının büyük bir kısmı son düşüş dalgasından kurtulmaya başlıyor. Lider altcoin Ethereum ve popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) de bir istisna değil. Ancak, bu durumun ne kadar daha devam edeceği belirsizliğini koruyor. Yatırımcıları, tokenlerin dalgalı Nisan’dan sonra Mayıs’ta nasıl bir seyir izleyeceğini merak ediyor. Biz de, Mayıs sonu için yapay zekanın ETH ve SHIB coin tahminlerine baktık.

Yapay zeka, 31 Mayıs için SHIB Coin fiyatını tahmin ediyor

Shiba Inu (SHIB Coin) 1 Mayıs’ta kayda değer bir düşüş yaşayarak 0,000020 dolara kadar geriledi. Bununla birlikte, bugün yeninden yükselişe geçti 0,000023 dolara ulaştı. Ancak, hala daha haftalık grafiğinde %8’in üzerinde kırmızı bölgede duruyor. Bu son dalgalanmaya rağmen, Shiba Inu yıldan yıla %133’lük kayda değer bir büyüme gösterdi. Böylece, aynı dönemde en büyük 100 kripto paranın %69’undan daha iyi bir performans sergiledi.

Son piyasa dinamikleri SHIB’yi, kısa vadeli dalgalanmaların ortasında genellikle altta yatan gücü işaret eden bir gösterge olan 200 günlük basit hareketli ortalamasının üzerine yerleştirdi. Buna ek olarak, son 30 günün yalnızca 13’ü SHIB Coin için olumlu geçti. Bu da işlem döneminin %43’ünü oluşturuyor. Ancak coin’in geçtiğimiz yılki performansı daha geniş bir perspektifte dayanıklılık gösteriyor. PricePredictions’ın yapay zeka tabanlı fiyat tahmin algoritmaları, Mayıs sonuna kadar SHIB Coin için 0,000019 dolarlık bir fiyat öngörüyor. Bu tahmin devam eden baskıyı yansıtıyor. Ayrıca, mevcut fiyatından yaklaşık %17’lik bir düşüş anlamına geliyor.

SHIB 1 aylık fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

Popüler analistten SHIB Coin fiyat tahmini

Popüler kripto analisti Ali Martinez, SHIB’nin işlem grafiklerinde bir yükseliş formasyonu oluştuğunu tespit etti. Martinez, Shiba Inu’nun günlük grafiğinde potansiyel olarak bir boğa bayrağı formasyonu geliştirdiğini belirtiyor. Bu formasyon, güçlü bir fiyat artışının ardından bir konsolidasyon dönemini ifade eden ve potansiyel olarak başka bir yükselişe yol açan klasik bir devam formasyonudur. Martinez, 0,000018343 dolar civarında alım emirleri vererek, SHIB Coin fiyatını 0,000072323 dolara yükseltebilecek bir kırılma bekliyor. Bu hedef, gerçekleşmesi halinde mevcut fiyatını beşe katlayacak önemli bir yukarı yönlü potansiyele işaret ediyor.

Yapay zeka 31 Mayıs için ETH fiyatını tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Çarşamba günkü satış dalgasında Ethereum, sert düşü gördü. Şimdi, bu haftanın başlarında kaybettiği 3.000 dolar seviyesini geri almaya doğru yavaşça ilerliyor. Ancak, Ethereum için bu olumlu işaretlere rağmen, PricePredictions, ETH fiyat sorunlarının bu ayın sonunda sona ereceğini öngörmüyor. Yapay zeka, Ethereum fiyatının 31 Mayıs’a kadar 2.534,25 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Bu da mevcut seviyesinden yaklaşık %16’lık bir düşüş anlamına geliyor.

ETH fiyat tahmini Mayıs 2024. Kaynak: PricePredictions

Ethereum fiyat analizi

Şu anda Ethereum 2,993.07 dolar fiyattan el değiştiriyor. Bu da son 24 saatte %3.57’lik bir artışa işaret ediyor. Ancak, son verilere göre önceki yedi günde %3.80 değer kaybetti. Ayrıca, token geçtiğimiz ay %10.78’lik bir düşüş yaşadı. Bu arada, popüler analist Ali Martinez, Ethereum için olumlu sinyaller tespit etti. Analist, 29 Nisan’ın 139.560 yeni ETH adresi kaydederek bir yıldan fazla bir süredir ağının büyümesi için en başarılı gün olduğunu vurguladı.

Ethereum ağ etkinliği. Kaynak: Ali Martinez

Martinez’in daha önce de belirttiği gibi, Ethereum 3.200 dolarlık güçlü bir direnç seviyesiyle karşı karşıya. Bu seviye, kısmen, bu ortalama fiyattan satın alınan 5,14 milyon ETH’ye toplu olarak sahip olan yaklaşık 2,34 milyon adresin önemli varlığı nedeniyle önemli bir bariyer olarak ortaya çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir